Bezpieczny Przedszkolak - czerwiec 2019 r.

10 czerwca 2019 roku do przedszkola z wizytą przybył pan policjant, Łukasz Filipek Asystent Wydziału Prewencji do spraw nieletnich i kontaktu 

z Placówkami Oświatowymi   z  Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

            Nasz gość spotkał się z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych, oraz ich rodzicami. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Dzieci i rodzice  bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom i rodzicom zasady bezpieczeństwa w domu , przedszkolu, nad morzem, w górach oraz  zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie.

Podczas prelekcji udzielił kilku rad i wskazówek rodzicom, nt. Podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali odblaskowe opaski, dzięki którym  będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek.

Dzieci podziękowały panu policjantowi za dobre rady, zaśpiewały piosenki, wręczyły upominki.

Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

            

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież