Pierwszy Dzień Wiosny

Małgorzata Walaszek, Małgorzata Jędrys

W środę 21 marca 2018 roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki wystąpiły w reprezentacyjnych koszulkach grupowych. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od konkursów i zagadek związanych z nową porą roku. Wszystkie dzieci przywoływały wiosnę hasłami i piosenkami przygotowanymi na ten dzień. Najbardziej oczekiwanym elementem było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci maszerowały w radosnym, wiosennym pochodzie, na czele którego widniała marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.