Wieczór Patriotyczny

 

Dnia 9 Listopada bieżącego roku w Samorządowym Przedszkolu nr 5 w Rykach odbyła się niezwykła uroczystość-obchody Święta Niepodległości. Dzieci i rodzice przystrojone w biało- czerwone symbole narodowe zaprezentowały patriotyczny program artystyczny poprowadzony przez Dyrektor Małgorzatę Olszak oraz Panie Małgorzatę Pawlik, Renatę  Olszak i Blankę Gajewską. Uroczystość  uświetniły występy  Dziecięcego Zespołu Ludowego przy ZSO nr 1 w Rykach pod Kierunkiem Pana Krzysztofa Piątka i Małgorzaty Franczak, Zespołu Śpiewaczego Moszczanianki pod kierunkiem Pani Haliny Jońskiej, Męskiej Grupy Śpiewaczej Ryki pod kierunkiem Pana Pawła Warownego oraz Harcerzy ZHP Hufiec Ryki pod kierunkiem Pani Anny Świtaj.  Nie zabrakło zaproszonych gości-partnerów przedszkola, którzy pamięć tamtych historycznych dni chcieli świętować właśnie tutaj  ze społecznością przedszkolną. Zaszczycili nas rodzice, zastępca burmistrza Pani Magdalena Woźniak, dyrektor  SASiP Pani Barbara Pawlak, dyrektor MGCK w Rykach Pani Bogumiła Porowska, Prezes ogniska muzycznego pan Grzegorz Pośpiech, Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emerytowani pracownicy przedszkola, sponsorzy. Niezwykłe stroje, piękna muzyka, poczęstunek sprawiły, że Święto Niepodległości zostało godnie uczczone i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w kultywowanie tradycji patriotycznych i kształtowanie już od najmłodszych lat więzi z krajem ojczystym i regionem , okazywanie szacunku do kraju ojczystego i symboli narodowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież