"Co jest zdrowe a co nie" - uroczyste spotkanie grup I - V

14 czerwca 2016 roku zorganizowano spotkanie wszystkich grup aby dokonać uroczystego podsumowania Programu Edukacji Ekologiczno - Zdrowotnej "Przedszkolak Eko - Zdrów" realizowanego przez cały rok szkolny. Wszystkie nasze przedszkolaki WYKAZAŁY SIĘ zaskakująco dużą wiedzą na temat tego, co sprzyja zdrowiu a co nie i jak ważną rolę odgrywa dbałość o środowisko przyrodnicze.

Życie bez kontaktu z przyrodą - roślinami jest nie możliwe, bowiem wszystko, co jest nam potrzebne do życia czerpiemy ze środowiska. Dlatego kształtowanie właściwych prozdrowotnych nawyków i przyzwyczajeń jest tak ważne. Dzieciństwo /chłonność wiedzy/ to czas szczególnie korzystny dla budowania postaw wyznaczających aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Możemy już z satysfakcją obserwować zmianę w sposobie żywienia dzieci oraz symptomy zdrowego ekologicznego - stylu życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Zdrowie najważniejsze - dbajmy o nie.

Uzupełnieniem zdrowego żywienia był teatrzyk w wykonaniu dzieci z gr. III - ciej "Zielony Kapturek".

Proponujemy zdrowe, smaczne posiłki, np.

Śniadanie 1: płatki owsiane na mleku zwierzęcym lub roślinnym, kanapka z chleba razowego lub wieloziarnistego, biały ser półtłusty zmiksowany z jogurtem, rzodkiewką i szczypiorkiem.

Śniadanie 2: Płatki owsiane na mleku z musem owocowym ze świeżych owoców sezonowych, pieczywo razowe z masłem. Herbata owocowa bez cukru lub woda mineralna.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież