Grzeczność na co dzień-Konkurs Recytatorski.

21 maja w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Ryk p. Jerzego Gąski. Jest to kolejna impreza w której uczestniczyły dzieci z lokalnych przedszkoli. Tematem przewodnim była grzeczność na co dzień.

Koordynatorami i prowadzącymi były panie Małgorzata Walaszek i Małgorzata Pawlik.

Zdolności recytatorskie przedszkolaków oceniała komisja w skaldzie: p. Anna Jagiełło dyrektor Przedszkola nr 5, p. Grażyna Jeżewska  dyrektor Przedszkola nr 1 oraz p. Anna Oździńska dyrektor Przedszkola nr 2.

Konkurs rozpoczął występ dzieci z grupy V. Sześciolatki zaśpiewały piosenki: „Jak co dzień rano” i „Posprzątajmy świat”.

Kolejność występowania uczestników konkursu była losowa – każdy z recytatorów miał swój numer który był losowany w „kwiatowym okienku” .

Z Przedszkola Nr 1 wystąpiły:

Julia Lasek recytowała wiersz „Grzeczne słowa” – do występu przygotowały panie Anna Żmuda, Iwona Wnuk.

Julia Czelej recytowała wiersz „Grzeczność” – do występu przygotowały panie Anna Żmuda, Iwona Wnuk.

Emilia Kaczorek, 6 lat przedstawiła wiersz „Grzeczne słówka” – do występu przygotowały panie Maria Sowa, Renata Chachaj.

Alicja Prządka, 6 lat recytowała wiersz „Uśmiechnięta Zuzia” – do występu przygotowały panie Maria Sowa, Renata Chachaj.

Julia Miłosz, 4 lata wystąpiła z wierszem „Uśmiecham się” – do występu przygotowały panie Renata Jawoszek, Małgorzata Tomaszek.

Z Przedszkola Nr 2 wystąpiły:

Jan Jankowski recytował wiersz „Moi mili” - do występu przygotowały panie Dorota Wąsik, Bożena Kuchnio.

Aleks Osial przedstawił wiersz „Smutna Baba Jaga” – do występu przygotowały panie Małgorzata Ziemska, Elżbieta Tomaszek.

Igor Jurkowski recytował wiersz „Kwoka” – do występu przygotowały panie Ewa Winconek, Anna Pośpiech.

Adam Szlendak przedstawił wiersz "Kwoka" - do występu przygotowała pani Joanna Gąska.

Amelka Kuźmiak recytowała wiersz "Zosia" - do występu przygotowały panie Katarzyna Ziarek, Dorota Siwek.

Z Przedszkola Nr 5 wystąpiły:

Mateusz Osial, 3 lata powiedział wiersz „Tolerancja” – do występu przygotowały panie Ewa Sikorska i Anna Jagiełło.

Maja Kalbarczyk, 4 lata recytowała wiersz „Dobre wychowanie” – do występu przygotowały panie Małgorzata Walaszek i Mariola Szyszko.

Julianna Kępka, lat 6, zaprezentowała wiersz „Przepraszam” - do występu przygotowały panie Małgorzata Pawlik i Teresa Rafeld.

Michał Kubak i Mateusz Olek 6 lat wspólnie przedstawili wiersz „Kwoka” – do występu przygotowały panie Lidia Kalbarczyk i Renata Olszak.

Popisy recytatorskie zakończył występ dzieci z grupy IV. 5,6-latki zaśpiewały piosenki „Nasze uszy słyszą świat” i „Podajmy sobie ręce”.

Na uczestników konkursu czekała niespodzianka – słodki poczęstunek. Nasze panie kucharki upiekły pyszne ciasto i rogaliki. W czasie, gdy dzieci odpoczywały, komisja oceniała występy. Ciekawe, kto wygrał?

Kolejna niespodzianka – wszystkie panie śpiewają dla dzieci piosenkę „Grzeczne słówka”

Wreszcie nadeszła oczekiwana chwila. Wszystkie dzieci wygrały. Każde z nich otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę książkę pt. „Baśnie i legendy polskie” ufundowaną przez Burmistrza Ryk p. Jerzego Gąskę.

Podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu otrzymały wszystkie panie.

Zrobimy jeszcze wspólne zdjecia na pamiątkę i zapraszamy do nas ponownie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu talentu recytatorskiego.

Każde dziecko bardzo dobrze zna „czarodziejskie” słowa. Wie,  kiedy należy ich używać. Uczy się tolerancji, poszanowania drugiej osoby, nabywa umiejętność kulturalnego komunikowania się z innymi.