Mój przyjaciel - pies

W miesiącach III – IV w grupach dzieci 3 i 4 letnich realizowany był projekt edukacyjny „Mój przyjaciel pies”. Miał on na celu kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności w kontaktach z psami, przekazanie podstawowych informacji nt. historii związków człowieka i psa, zasad doboru rasy przez przyszłego właściciela, opieki i wychowania a także zachowania się w sytuacjach trudnych, gdy grozi lub już dochodzi do ataku na człowieka.

Przedszkolaki uczestniczyły w różnego typu sytuacjach edukacyjnych gdzie mogły nabyć nowe wiadomości, poznać wiele ras psów i spotkać się z ciekawymi ludźmi.

O rozpoczęciu projektu i podejmowanych działaniach informowały ogłoszenia i okazjonalne dekoracje.

Dzieci poznały rasę psa - York

Dzieci poznały rasę psa -  Shi – tzu

Dzieci poznały rasę psa - Owczarek niemiecki – pies policyjny

Dzieci poznały rasę psa -  Alaskan malamut

Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały w domu prace konkursowe:

Podczas realizacji projektu we wszystkich grupach ogłoszono konkurs – zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Puławach.

I miejsce z wynikiem 30 kg zdobyła grupa 3  latków

II miejsce z wynikiem 23 kg zdobyła grupa 4  latków

III miejsce z wynikiem 22,5 kg zdobyła grupa V 5 – 6 latki

IV miejsce z wynikiem 22 kg zdobyła grupa III 5 latki

V miejsce grupa 5 – 6 latki z wynikiem 14, 45 kg

Podsumowaniem projektu było zorganizowanie „Psiego dnia w przedszkolu” połączonego z występami dzieci. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny – „Mój przyjaciel pies”, wręczono nagrody, dyplomy i słodkie niespodzianki.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Jagiełło, która przywitała rodziców, podziękowała za owocną współpracę.

Wręczono nagrody za uczestnictwo w konkursie plastycznym