Tydzień z optymistyczną bajką

Kontakt z książką  nie jest naturalną potrzebą dziecka tak jak zabawa, taką potrzebę należy u dziecka rozbudzić.

Zgodnie z porzekadłem, że "NAJLEPSZY WYKŁAD-TO DOBRY PRZYKŁAD", zaprosiliśmy do naszego przedszkola w dniach od 8 do 12 kwietnia gości, którzy swoimi  lektorskimi zdolnościami pokazali dzieciom, że czytanie jest piękne.

Dzieci słuchając czytanych baśni mogły utożsamiać się z postacią głównego bohatera, towarzyszyć mu w wędrówkach, razem z nim przeżywać radość, ból, stawiać czoło problemom, nawiązywać przyjaźnie.

Uczyły się jak być OPTYMISTĄ, który poradzi sobie w każdej sytuacji, który zawsze dąży do wyznaczonego celu.

Dzięki wspaniałym ludziom,którzy zechcieli przyjść do naszego przedszkola i czytać naszym wychowankom bajki i baśnie, te czytelnicze spotkania zamieniły się w  przedszkolne wydarzenia.

Ci wspaniali ludzie to proboszcz naszej parafii Ks. Kanonik Krzysztof Czyrka, starosta powiatu Ryki Stanisław Jagiełło, burmistrz Ryk Jerzy Gąska, logopeda pani Jolanta Strumnik, starszy sierżant Katarzyna Szewczuk,młodszy ogniomistrz Konrad Gugała, kapitan Paweł Banaszek.

Bajkę "Ogrodnik i jego pan" H. Ch. Andersena czyta proboszcz naszej parafii Ks. Kanonik Krzysztof Czyrka.

Baśń "Dom z zielonym dachem" z cyklu "Baśnie carskiej Rosji" przeczytał starosta powiatu Ryki pan Stanisław Jagiełło.

Burmistrz Ryk pan Jerzy Gąska przeczytał bajkę "Król Drozdobrody"

Pani Jolanta Strumnik (logopeda) przeczytała bajkę J.W Grimm "Trzy ptaszki"

Starszy sierżant Katarzyna Szewczuk przeczytała bajkę pt "Stańcowane pantofelki"

Ogniomistrz Konrad Gugała, kapitan Paweł Banaszek przeczytali "Chorego kotka" St. Jachowicza.

CZYTAJĄCY RODZICE

Dużą radość sprawili nam rodzice naszych wychowanków, którzy z ochotą i ogromnym zaangażowaniem włączyli się w realizację naszego projektu:"TYDZIEŃ Z OPTYMISTYCZNĄ BAJKĄ", a były to miłe panie: Hanna Kryczka, Anita Kryczka, Monika Lasek, Tatiana Kawecka, Ewa Ochap, Urszula Ochocka, Renata Sopiela, Iwona Zaręba, Sylwia Pawelec, Iwona Błońska.

Mamy nadzieję,że dzięki takim spotkaniom dzieci zrozumiały ,że książka może być wspaniałym przyjacielem -dużo lepszym niż komputer czy telewizja.

Pani Hanna Kryczka przeczytała dwie bajki:  "Rady nie od parady" i "Bajki dla przedszkoli"

Pani Anita Kryczka przeczytała bajkę pt. "Stoliczku nakryj sie" z cyklu "Skarbnica baśni"

Bajkę "Jaś Fasola" przeczytała pani Monika Lasek

Pani Tatiana Kawecka przeczytała bajkę "Złota gęś"

Bajkę pt "Mądra wieśniaczka" przeczytała pani Ewa Ochap

Pani Urszula Ochocka przeczytała bajkę pt "O młynarczyku i kotce"

Pani Iwona Zaręba czyta bajkę "Lokomotywa"

Pani Sylwia Pawelec przeczytała bajkę pt "Śnieżny miś"

Realizacja naszego projektu pozwoliła nam na wzbogacenie naszej przedszkolnej biblioteki-

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ,KTÓRZY OPRÓCZ TEGO,ŻE CZYTALI ,TO RÓWNIEŻ PODAROWALI PIĘKNE KSIĄŻKI NA RZECZ NASZEGO PRZEDSZKOLA.