Piramida zdrowego żywienia

/Polecam!  Mgr R. Olszak/  bo zdrowie jest najważniejsze!

„.. NIC NAD  ZDROWIE ”  jak pisał nasz poeta Jan KOCHANOWSKI

„…Gdy zdrowie wcale

Gdy nie masz siły i świat niemiły.

Klejnocie drogi..”

Zielony tydzień

W dniach od 12 do 16 maja w naszym przedszkolu został zorganizowany „Zielony tydzień”. W tym czasie poprzez cykl zajęć dzieci miały możliwość dowiedzieć się o zagrożeniach przyrody spowodowanych niszczycielską działalnością człowieka. Celem podjętych działań było  kształtowaniu u dzieci umiejętności, postaw i zachowań mających na celu zrozumienie i ochronę świata przyrody.
Zielony tydzień rozpoczął teatrzyk w wykonaniu rówieśników „Czy Agata kocha się w kwiatach”. Przedszkolaki znają rośliny chronione, o przyrodę dbają i kwiatów tak jak Agata bezmyślnie nie zrywają.

W świecie książek.

W maju, w grupie III realizowany był projekt „W świecie książek”. Autorki projektu p. Małgorzata Jędrys i p. Halina Boratyńska przeprowadziły cykl zajęć których celem było rozwijanie zainteresowań i zamiłowania do czytania książek.

Rodzice aktywnie włączyli się w realizację projektu, zaplanowano wspólne działania.

Czterolatki-jako tropiciele tajemnic przyrody.

Dziś ekologia ważne słowo, przyrodę wszyscy chcemy znać.

więc na wycieczkę wyruszamy- cóż ona może nam dzisiaj dać?

Czterolatki - badaczami przyrody

W grupie II dzieci w kąciku badawczo-przyrodniczym rozpoczęły hodowlę nowalijek. Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą jak ważnym źródłem witamin jest szczypiorek i natka pietruszki.