Na wycieczce w Radomiu.

09.05. dzieci z grupy IV i V były na wycieczce w Radomiu.

Na wycieczkę bezpiecznie ruszamy bo w autokarze pasy mamy. Wszyscy są zapięci – pora więc rozpocząć wielką przygodę.

Pierwszy przystanek naszej wycieczki to przedstawienie „Piękna i Bestia” w Teatrze Powszechnym.

… Dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma morzami mieszkała piękna Bella. Spotkała kiedyś Bestię i tu rozpoczyna się historia której zakończenie dzieci wkrótce poznają.

Super zabawa w Raju dziecka – tu możemy „poszaleć” – jest jedna zasada: Mamy się bawić, bawić, bawić...

Chwila odpoczynku w oczekiwaniu na posiłek to dobry moment na kilka pamiątkowych zdjęć

Z apetytem zjadamy kanapki. Wszystkim posiłek smakuje, nikt nie marudzi. Ciekawe, co nas jeszcze dziś czeka?

W muzeum w Kozienicach jest mnóstwo ciekawych rzeczy do obejrzenia. W czasie gdy dzieci z grupy IV zwiedzają, sześciolatki mają zajęcia „Zbożem malowane”. Później się zamienimy.

Fajnie jest wykonywać obrazek zupełnie inaczej niż do tej pory. Różne zboża to pole do popisu dla naszej wyobraźni. Najpierw dokładnie smarujemy kartkę klejem, później „malujemy” zbożem. Efekty naszej pracy można będzie zobaczyć w galerii prac w przedszkolu.

Tak pracowały dzieci z grupy IV.

Zwiedzamy wystawę   "Bartnictwo i pszczelarstwo Puszczy Kozienickiej" Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o pszczołach, bartnikach, ulach. Wiemy już kim jest pszczelarz, jak wygląda plaster wosku oraz co to jest barć. Pszczoły są bardzo pożyteczne, więc musimy o nie dbać.

Oglądaliśmy ekspozycję archeologiczną - tu dowiedzieliśmy się o wykopaliskach, szukaliśmy śladów człowieka w epoce żelaza.

Podziwialiśmy także wystawę malarstwa. Bardzo nam się podobały obrazy. Też chcemy tak pięknie malować. My mamy swoją własną małą galerię – tam są nasze obrazki i też są piękne.

Nasza przygoda dobiega końca. Bardzo ładnie jest w kompleksie pałacowym ufundowanym przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Kozienicach. Zrobimy sobie jeszcze kilka zdjęć na pamiątkę i wracamy do przedszkola gdzie już czekają na nas rodzice. Wycieczka była super.